Pole Creek Golf Kulübü Web Kamerası – Kıta Ayrımını İzleyin

Canlı yayın başlıyor… şimdi göstermek için dokunun
Yerel saat04:44:39
Temperature-2.8°C / 27°F
Kapalı
Humidity79%
Wind2 km/sa / 1 mil/sa
Sunrise06:38
Sunset16:56
❄️ Şu anda burada hava buz gibi — dünyanın en soğuk web kameralarına göz atın

📍 Konum

Bu web kamerası hakkında

Pole Creek Golf Kulübü'nün web kamerası, Colorado'nun Grand County bölgesinde, Tabernash köyünün yaklaşık 27 kilometre (5 mil) batısında bulunan 3.2 delikli halka açık bir golf sahası olan Pole Creek'teki Meadow dokuz deliğinin güneydoğusuna bakıyor. Asfaltlanmış bir golf arabası yolu, kameranın hemen altında iki bankın yanından kıvrılarak geçiyor, kiremitli bir çatı çerçevenin sağ tarafına doğru uzanıyor ve bir sıra kavak ve herdem yeşil ağacın ötesinde, çim alanlar uzaktaki bir sırta doğru uzanıyor. Bu sırt, Kıta Bölünmesi'dir ve kulüp, ufuk çizgisindeki zirveler olarak James Peak ve Parry Peak'i adlandırıyor. Manzara, dağ takvimini yakından takip ediyor: yazın yeşil çim alanlar, Ekim ortasında çıplak kavaklar, kış boyunca karla kaplı bir saha. Bulutlar saatlerce Bölünme'yi gizleyebilir, sonra tekrar yüksek zirveleri göstermek için kalkabilir.

Pole Creek Golf Kulübü Hakkında

Pole Creek, Fraser Valley Metropolitan Rekreasyon Bölgesi'ne aittir ve Grand County'deki tek halka açık 27 delikli golf sahasıdır; Colorado'daki sayılı sahalardan biridir. Denis Griffiths tarafından tasarlanan saha, her biri par 36 olan Meadow, Ranch ve Ridge olmak üzere üç dokuz delikli bölümden oluşmaktadır. Kulüp, sahanın uzunluğunu 6,499 metre (7,107 yarda) olarak belirtiyor ve iki gölet ile beş gölde su engeli bulunmaktadır. Ridge dokuz delikli bölümü en çok yükselen bölümdür ve 2,686 metre (8,812 feet) ile arazinin en yüksek noktasını oluştururken, kulüp binası alanı yaklaşık 2,620 metre (8,600 feet) yükseklikte yer almaktadır. Bu göletleri ve gölleri besleyen Pole Creek deresi, kulüp binasının doğusundan Tabernash'a doğru akmaktadır.

Bu golf sahası, kısa sürede ulusal çapta dikkat çekti. Golf Digest dergisi 1985 yılında onu En İyi Yeni Halk Golf Sahası seçti ve derginin 1995 yılında Amerika'nın en iyi 500 golf sahası rehberinde Colorado'da birinci sırada yer aldı. Colorado Avid Golfer dergisi, 2013'ten 2016'ya ve tekrar 2020'den 2022'ye kadar her yıl eyaletin En İyi Dağ Golf Sahası olarak adlandırdı ve 2017'de Golf Advisor dergisi onu Colorado'da birinci ve ülke genelinde 28. sırada gösterdi.

Kamera, yüksek dağlık bölgeye doğrudan bakıyor. Her ikisi de 4,000 metrenin (13,100 fit) üzerinde olan James Peak ve Parry Peak, yaklaşık 23 kilometre (14 mil) güneydoğuda, Kıta Bölünmesi üzerinde yer alıyor ve Parry Peak, Winter Park'ın arkasında yükselen zirveyle aynı. Fraser kasabası, yaklaşık aynı yönde, vadi tabanında 8.5 kilometre (5.3 mil) uzaklıkta bulunuyor. Daha yakında, birkaç bina ve sahanın en uç kenarındaki ağaçlık alan, açık fairway'leri bölüyor.

Pole Creek Golf Kulübü'nde Hava ve İklim

Burası Colorado'nun en soğuk köşelerinden biri. Yakındaki Fraser kasabasındaki resmi hava durumu istasyonu, 1-31 normal değerlerine göre Ocak ayı ortalama en yüksek sıcaklıklarını yaklaşık -18°C (1°F) ve en düşük sıcaklıklarını -1991°C (-2020°F) civarında kaydediyor. Temmuz ayında en yüksek sıcaklıklar 25°C (77°F) civarında olsa da, geceler yine de yaklaşık 3°C (38°F)'ye kadar düşüyor, bu nedenle yaz ortasında bile sabahlar soğuk başlıyor.

Aynı istasyon yılda yaklaşık 364 santimetre (143 inç) kar kaydediyor; bu da kameralarda aylarca beyaz bir saha anlamına geliyor ve dağ geçidindeki kar daha da uzun süre kalıyor. Geçiş mevsimleri kısa. Sahaya ait on yıllık hava modeli verileri, Mayıs ve Ekim aylarında ortalama öğleden sonralarının 11°C (52°F) civarında olduğunu ve her iki ayda da çoğu gece don olduğunu gösteriyor. Ekim ortasına gelindiğinde, kameranın altındaki kavaklar çoktan yapraksız kalmışken, çim alanlar hala yeşil kalabiliyor.

Pole Creek Golf Kulübü Yakınlarında Yapılacak Şeyler

Yaz ziyaretçileri golf için gelir ve üç deliğin tamamında tee time rezervasyonları kulüp aracılığıyla yapılabilir. Kulüp binasındaki restoran Bistro 28, yaz sezonunun yanı sıra kış sezonunda da hizmet vermektedir. Kar yağdığında vadi, kros kayağına dönüşür. Tabernash'taki Devil's Thumb Ranch, Kıta Bölgesi'nin eteğindeki Ranch Creek vadisinde yaklaşık 120 kilometre (75 mil) uzunluğunda Kuzey disiplini kayak parkurunu düzenlerken, YMCA of the Rockies tarafından işletilen Snow Mountain Ranch ise hem klasik hem de paten kayağı için yaklaşık 100 kilometre (62 mil) uzunluğunda düzenlenmiş bir pist sunmaktadır.

Fraser Nehri Yolu, Fraser ve Winter Park arasında US 10.1 boyunca 6.3 kilometre (40 mil) uzanarak, iki kasabayı karayolunda sürüş yapmadan bisikletle birbirine bağlamanın bir yolunu sunuyor. Yolun güney ucunda, Denver'ın 108 kilometre (67 mil) batısında, Parry Zirvesi'nin ve kameranın baktığı zirvelerin altında yer alan vadinin büyük kayak merkezi Winter Park Resort bulunuyor.

Beğenebileceğiniz Benzer Web Kameraları

Colorado'nun yüksek dağlık bölgeleri ve büyük dağ sıralarının altındaki golf sahaları için daha fazla fotoğraf çekmek isterseniz, bu kameraları deneyebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Pole Creek Golf Kulübü nerede bulunuyor?

Pole Creek Golf Kulübü, Colorado'nun Grand County bölgesinde, 6827 County Road 51 adresinde, Tabernash'ın yaklaşık 5 kilometre (3.2 mil) batısında ve Fraser'ın 8.5 kilometre (5.3 mil) kuzeybatısında yer almaktadır. Denver ise güneydoğuya doğru yaklaşık 126 kilometre (78 mil) uzaklıktadır.

Pole Creek Golf Kulübü web kamerasında neler görebilirsiniz?

Kamera, kıvrımlı bir golf arabası yolunun, iki bankın ve bir sıra titrek kavak ağacının üzerinden güneydoğuya, Meadow dokuzlu golf sahasına doğru bakıyor; ufukta orman, birkaç bina ve Kıta Bölünme Hattı görünüyor.

Pole Creek Golf Kulübü'nden hangi dağları görebilirsiniz?

Kıtasal Su Ayrım Hattı üzerindeki James Peak ve Parry Peak, her ikisi de 4,000 metreden (13,100 fit) yüksek ve yaklaşık 23 kilometre (14 mil) uzaklıkta yer almaktadır. Alçak bulutlar onları saatlerce gizleyebilir.

Pole Creek Golf Kulübü'nde hava nasıl?

Kışlar uzun ve soğuk, yazlar ise ılımandır. Yakındaki Fraser'da Ocak ayı ortalama en düşük sıcaklıkları -18°C (-1°F) civarında, Temmuz ayı ortalama en yüksek sıcaklıkları ise 25°C (77°F) civarındadır ve yılda yaklaşık 364 santimetre (143 inç) kar yağar.

Pole Creek Golf Kulübü ne kadar yüksekte?

Kulüp binasının bulunduğu alan yaklaşık 2,620 metre (8,600 fit) yükseklikte yer alırken, sahanın en yüksek noktası olan Ridge dokuz deliğinde 2,686 metre (8,812 fit) yüksekliğe ulaşmaktadır.

Pole Creek Golf Kulübü'nde kaç delik var?

Yirmi yedi delikli saha, Meadow, Ranch ve Ridge olarak adlandırılan üç adet par-36 dokuz delikli bölümden oluşmaktadır. Grand County'deki tek halka açık 27 delikli golf sahasıdır.

Pole Creek Golf Kulübü'nü kim tasarladı?

Denis Griffiths tarafından tasarlanan bu saha, Golf Digest tarafından 1985 yılında En İyi Yeni Halka Açık Golf Sahası seçildi.

Pole Creek Golf Kulübü'nün internet kamerası kışın çalışıyor mu?

Evet. Kamera, sezon kapandıktan sonra da yayın yapmaya devam ediyor, bu nedenle kış boyunca karla kaplı çim alanları ve ufukta bembeyaz yükselen dağ sıralarını gösteriyor.

Kaynak: Pole Creek Golf Kulübü

Gelişmelerden Haberdar Olun

En iyi yeni canlı web kameraları ve site özellikleri, haftada bir kez.

Abone olarak haftalık e-postalarımızı almayı kabul ediyorsunuz. İstediğiniz zaman aboneliğinizi iptal edebilirsiniz.